Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Gjendet i vdekur në qelinë e burgut manjati i softuerit anti-virus John McAfee

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Manjati i softuerit anti-virus John McAfee u gjet i vdekur në qelinë e burgut spanjoll mbrëmjen e sotme.

Mediet e huaja shkruajnë se ai mund të ketë kryer vetëvrasje në qeli, vetëm pak orë pas raportit të ekstradimit për t’u përballur me akuza federale në SHBA.

Sipërmarrësi i teknologjisë u arrestua në tetor dhe po priste ekstradimin, ndërsa u gjet i vdekur këtë mbrëmje, thanë burimet e policisë për gazetën “El Pais”.

Gazeta raportoi se McAfee u tërhoq nga qelia e tij në Barcelonë dhe policia po heton rrethanat rreth vdekjes së tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img