Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Gjendet i vdekur në banesë vëllai i vrasësit të Naim Zyberit (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Gjendet i vdekur Uliks Gjenerali, vëllai i Gert Gjeneralit, i cili ekzekutoi ‘të fortin e Tiranës” Naim Zyberin në vitin 1997.

Raportohet se Uliks Gjenerali (Gjinarari) është gjetur i vdekur në banesën e tij në Lukovë në rrethana enigmatike, nga fëmija i tij i mitur.

Familjarët kanë njoftuar menjëherë policinë dhe aumbulancën, të cilat kanë transportuar trupin për në morgun e spitalit të Sarandës.

Ndërkohë priten rezultatet e autopsisë dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Kujtojmë se Gert Gjenerali së bashku me Arben Grorin qëlluan për vdekje kuksianin e njohur Zyberi.

Gjenerali u lirua pas 19 vitesh burg në 15 shkurt të këtij viti, pas përfitoi ulje nga dënimi i përjetshëm.

Më shumë