Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Gjendet i vdekur gazetari i njohur rus

Lajme të ngjashëm

Gazetari njohur rus dhe analisti politik Igor Malashenko është gjetur i vdekur në Spanjë në 25 shkurt.

Disa media ruse raportuan vdekjen si një vetëvrasje, duke cituar burime pranë Malashenkos. Asnjë burim zyrtar ende nuk i ka konfirmuar raportet.

Malashenko ishte bashkëthemeluesi dhe presidenti i NTV, një kanal televiziv i pavarur i themeluar nga një grup gazetarësh, para se të bashkohej me ekipin e fushatës së Boris Jelcin.  Ai vazhdoi të drejtojë një numër të projekteve të medias ruse, duke përfshirë kanalin televiziv RTVI dhe, së fundmi në vitin 2018, ai drejtoi fushatën presidenciale të Ksenia Sobchak.


Më shumë