Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Gjendet gjallë 3-vjeçari që kishte 24 orë i vetëm në gomone në mes të liqenit, prindërit iu mbytën gjatë stuhisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një djalë i vogël 3 vjeç ka mbijetuar për mrekulli në një gomone në mes të liqenit për gati një ditë, pasi prindërit e tij u mbytën gjatë një stuhie.

Tre vjeçari, i quajtur Fedya, u gjet pa ndjenja brenda gomones në një liqen në Rusi, afër kufirit me Korenë e Veriut.

Më pas ekipet e shpëtimit filluan kërkimin për  gjetjen e prindërve të vogëlushit, Cristina Podareva, 31 vjeç dhe Andrey Savochkin, 41 vjeç. Prindërit i mësuan djalit të tyre si të fikte motorin e gomones.

Por mbetet e paqartë saktësisht se çfarë ndodhi me familjen në Liqenin Khanka në rajonin lindor rus të Primorsky Krai dhe si Fedya arriti të mbijetojë.

Djali u gjet i vetëm në gomone pas 24 orëve nga mbytja e prindërve të tij, të cilët nuk ishin në gjendje të ktheheshin në gomone pasi ranë në liqen.

Më shumë

spot_img
spot_img