Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gjenden 300 bimë narkotike dhe një sasi kanabis në Berat, pranga 40-vjeçarit (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
Gjenden 300 bimë narkotike dhe një sasi kanabis në Berat, pranga

Policia e Beratit në bashkëpunim me forcat Shqiponja kanë arritur që të gjejnë dhe sekuestrojnë 300 rrënjë lëndë narkotike kanabis sativa dhe një sasi e konsiderueshme hashashi e presuar.

Burime për mediat bëjnë me dije se sasia e drogës u gjet në banesen e pronarit te parcelës, Petrit Dyli. Menjëherë  40-vjeçari u vu në prangat e policisë, ndërkohë sasia e lëndës narkotike u sekuestrua.

Parcela e hashashit dhe hashashit të presuar u gjetën në fshatin Pobrat në Dimal, shumë pranë shtëpisë se barit të asgjësuar dy muaj më parë. Banesa dhe parcela ndodheshin në anë të rrugës nacionale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese