Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Gjenden 3 bomba nga Lufta e Dytë Botërore, mbyllet aeroporti në Romë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aeroporti i Ciampino i Romës u mbyll ditën e djeshme për gati tre ore pas zbulimit të tre bombave që datojnë nga Lufta e Dytë Botërore.

Sipas ministrisë italiane të mbrojtjes, një grup specialistësh ushtarakë u morën me neutralizimin e bombave.

Nisur nga ky problem fluturimet u devijuan në aeroportin kryesor të Romës të Fiumicinos. Të tre bombat peshojnë së bashku 150 kilogramë dhe përmbanin 75 kilogramë eksplozivë.

 

Më shumë

spot_img