Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Gjelin e agrares s’ka kotec që ta pranojë ndaj futet te PD’, Agron Duka i përgjigjet Ramës: Humbje kohe të merrem me ty! Je CEO i 4-5 oligarkëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e0baf16cf9f7fb6f253948da502a339f

Kryeministri Edi Rama e ka përmendur prapë sot kryetarin e PAA, Agron Duka, duke ironizuar partinë e tij dhe atë çka ai përfaqëson.

Rama tha se Duka është “gjeli i agrares, që s’ka kotec që ta pranojë ndaj futet në kotecin e PD, dhe do të bëhet ministër Bujqësie se ka më shumë pula e më shume vezë se njerëzit e tjerë”.

Ndërkohë Duka i kthyer përgjigje, por e ka lënë mënjanë debatin personal me Kreun e Qeverisë, dhe ka thënë se e vetmja meritë e tij është që e ka renditur Shqipërinë të dytën sa i takon azilantëve në kohën e pandemisë, dhe se është CEO i 4-5 partive.

Përgjigja e Agron Dukës

Ca t’i thuash këtij?! Ka 8 vite në qeveri dhe merret me llafe, nuk mban përgjegjësi për asgjë. Besoj se do ishte e lehtë të merresha me të, e njohë mirë, pika të forta dhe të dobëta, por ai këtë do.

Ndërkohë shqiptarët kanë halle dhe probleme që ky vetëm i shtoi. Tani, të merresh me Ramën është humbje kohe. Mjafton t’i hidhni një sy këtij raporti. Kjo është arritja e Ramës në dy mandate, një herë është Asadi përpara tij, një herë është ai përpara Asadit, kur vjen fjala për azilkërkuesit. Të tjerat janë llafe, batuta të lodhura te atij që sot nuk është kryeministër, por C.E.O. i katër-pesë oligarkeve

158843799_4206687956031405_7121907207575384229_n.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img