Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Gjel i Agrares që përfaqëson pula e zogj”, Agron Duka i përgjigjet menjëherë Edi Ramës: O robo, vezët e mia të pëlqenin… kështu burri je ti me një ‘R’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf1efa9cd40d982d1c4b4f110a0ce4bc

Kreu i Partisë Agrare Agron Duka, i përgjigjet menjëherë kryeministrit Edi Rama, pas akuzave të këtij të fundit paraditen e sotme. Rama, i sulmoi dhe ironizoi me radhë aleatët e Bashës.

“O robo, vezët e mija të pëlqenin derisa ti fillove të haje gjellën e prishur që Departamenti i Shtetit e quan NON GRATA. Nuk habitem më, kështu burri je, me një ” R ” tjetrën nuk e ke merituar kurrë.

Po nuk ke faj ti jo, të ka ngecur veza keq. 8 vite përralla e batuta janë mjaft për ty, ndoshta edhe për ata me të cilët “vrave” Partinë Socialiste, por jo për shqiptarët.  Të ka dalë boja robo, s’ka 3D që të shpëton…”, shkruan Duka.

Ndërkohë, më herët Rama e quajti Agron Dukën “…gjeli i agrares përfaqëson aq shumë pula, zogj, vezë, saqë për kotec i shkon vetëm Ministria e Ushqimit.”

“Agron Duka, do mbetet në historinë e estradave politike shqiptare, si i vetmi kryetar partie pas vitit 1912 i cili nuk e nxori asnjë ditë nga garazhi partinë e tij Agrare, të cilës ja justifikon emrin me faktin se vetë jeton me tagjinë e SHQUPIT, në pritje që Luli ta ribëjë pakëz ministër Bujqësie, meqë Agroni si gjeli i agrares përfaqëson aq shumë pula, zogj, vezë, saqë për kotec i shkon vetëm Ministria e Ushqimit”, kështu u shpreh Rama sot, deklaratë pas së cilës reagoi Agron Duka.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img