Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjashtë viktima nga Covid-19 në Kosovë, rritet numri i të infektuarve në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60119a34b3eb7dee478c8c846de5412f

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 2 raste (78, 62 vjeç), Drenas 1 rast (65 vjeç), Gjilan 1 rast (86 vjeç), Lipjan 1 rast (64 vjeç) dhe Prishtinë 1 rast (77 vjeç).

Një rritje të ndjeshme ka pasur edhe tek numri i të infektuarve. Gjatë ditës së fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se janë testuar 2.888, prej të cilëve rezultojnë 529 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 74.748 raste nga 341.443 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.674 raste të vdekjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img