Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gjakoset mjelma në Pogradec, autori e qëlloi me çifte për ta vrarë e balsamosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60534ec9d3065b789d9b8757d417ea99

Një mjelmë në Liqenin e Pogradecit është plagosur me çifte ditën e djeshme nga persona të paidentifikuar.

Zyrtarë nga Administrata e Zonave të Mbrojtura bëjnë me dije se autorët e kanë qëlluar mjelmën me çifte, me qëllim për ta vrarë e më pas ta balsamosnin. Mjelma e plagosur është transportuar nga Liqeni i Pogradecit në Parkun e Divjakës, me shpresën se do të rehabilitohet.

Edhe policia ka reaguar lidhur me këtë rast, duke thënë se është në dijeni dhe po punon për identifikimin e autorëve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img