Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Gëzuar Krishtlindjen nga “Αργυρόκαστρο”, asnjë fjalë SHQIP në urimin e nxënësve të Kishës Shqiptare në Gjirokastër (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c0565a320f8a2ef666cf76e7b7eef92d

Nxënësit e Kishës Orthodokse Autoqefale Shqiptare në Gjirokastër, kanë uruar Krishtlindjen përmes një video mesazhi tërësisht në gjuhën greke.

Skandali me përdorimin e gjuhës greke thuajse në të gjitha institucionet e Kishës vijon sikur të ishte gjuha e parë.

E megjithëse në Gjirokastër ka një minoritet të grekëve, urimi për Krishtlindjen është i tëri në gjuhën greke. Gjuha shqipe është inekzistente. Fëmijët mësohen të vegjël të këndojnë dhe recitojnë në gjuhën greke.

Ndiqni videon më poshtë: 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img