Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Gëzim i madh në Berat: Partia Socialiste i merr 1 mandat dhe të vetmin LSI-së, nxjerr deputet në kutinë e fundit Blendi Klosin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gëzim i madh për përfaqësuesit e Partisë Socialiste në Berat dhe për vetë drejtuesin politik Blendi Klosi, i cili ka arritur të fitojë mandatin e tij në kutinë e fundit dhe me votat e fundit.

Nga 4 mandate që ishte PS në Berat, tashmë ka kaluar në 5 dhe ka nxjerr deputet ministrin Klosi. Vetë ministri ka thënë se PS i ka marrë në Berat një mandat LSI duke shkuar në kuotën e 5 prej tyre, nga 7 që ka gjithë qarku.

Ndërkohë, Partia Demokratike ka 2 mandate deputeti në këtë qarkë. LSI tashmë ka 0 mandate në Berat.

“Është fitore e PS dhe e Edi Ramës në gjithë Shqipërinë. Këtu në Berat ne morëm 5 nga 7 mandate. Kemi një ribashkim të së majtës, asaj të majte që ishte përçarë. Një garë dinjitoze, pa incidente dhe një garë e bukur që shkonte me rezultate kuti më kuti”, tha Klosi pas fitores.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img