Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Gëzim a grahmë kjo e jona?!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkruan Dritan Shano:

 

Zgjedhja e qytetares Suedeze me origjinë nga Shqipëria Arba Kokalari në Parlamentin Europian, me votat e qytetarëve të tjerë të Mbretërisë së Suedisë, për punë të tyre dhe jo tonat, është një rezultat i spikatur i politikës dështake të politikanëve të përhershëm të këtyre 30 vjetëve në Shqipëri, prezenca dhe mendësia e të cilëve, e ngulur thellë në kohën e merhumit dhe të luftës se klasave, është ende dominante. Po nuk i çuam këta në shtëpi Shqipëria nuk do i ngjajë kurrë Europës.

Përkundrazi, do vazhdojmë të kemi gjithnjë e më shumë sudezë nga Tirana, Italianë nga Durrësi, Amerikanë nga Korça, Grekë nga Lezha, apo Francezë nga Bulqiza që ndjekin rrugën e natyrshme të jetës, të karrierës, zhvillimit njerëzor e profesional në vendet ku jetojnë.

Ne do vazhdojmë të gëzohemi për ta, por çdo gëzim i tillë, edhe pse shumë i sinqertë, është njëherësh si një grahmë e fundit që del nga mushkëritë e lodhura, të plakura e të braktisura të Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img