Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gert Bogdani zbulon skenarin e opozitës, çfarë do të ndodhë me PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

238fa3e956ebda106e711c83ec20a52f

Gert Bogdani, sekretar për Marrëdhëniet me Jashtë të Partisë Demokratike, i ftuar sot në studion e lajmeve në Ora News ka folur për planin e opozitë pas zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Bogdani u shpreh se PD do vazhdojë betëjën e saj për lirinë e shqiptarëvde dhe jo për pushtet.

Sipas Bogdanit, nuk mund të pranonin bashkitë e Ramës për lëmosh, prandaj më mirë të mos ishin kandidatë në zgjedhje.

‘PD do vazhdojë betëjën e saj. Format do jenë nga më të ndryshmet. Ka njerëz që mendojn që veprimet nuk ishin aq radikale. Për mendimi tim ditën ec dielë ishte dita më e mirë për PD.  Mund të mbanim 1, 2,3, 4 bastionet tona por do të ishte lëmoshë e zoti Rama, por një fjalë del që PD la  bashkitë, përmendin fjalën pushtet. Por kjo betejë është që në të sjellim lirinë në Shqipëri dhe jo të të jemi në pushtet’, tha Bogdani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img