Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Gërmat e Teatrit Kombëtar, ministrja e Kulturës tregon pse u hoqën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Kulturës Elva Margariti ka treguar mbrëmjen e sotme se përse janë hequr gërmat e Teatrit Kombëtar disa ditë më parë dhe se ka qenë në dijeni të këtij fakti.

Gërmat janë hequr sepse kishin rrezik shembjeje ashtu si gjithë godina, është shprehur Margariti në Ora Neës me gazetaren Beti Njuma, ndërsa ka shtuar se është e hapur për çdo takim me aktivistët e Aleancës për Teatrin.

‘Gërmat në dijeninë time kanë pasur rrezikshmëri shembje siç ka e gjithë godina. Ndoshta duhet të presim që të krijojë dëme në njerëz që të fillojmë tëndërgjegjësohemi’, shprehet Elva Margariti.

Më shumë
spot_img
spot_img