Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

George Soros: Rusia është kthyer në shtet mafioz

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi i njohur amerikan, George Soros ka lëshuar akuza të forta ndaj udhëheqjes së Kremlinit, kur ka thënë se Rusia është kthyer në një shtet mafioz.

“Në Rusi elitat shfrytëzojnë burimet shtetërore për pasurim personal dhe për të qëndruar në pushtet”, ka thënë Soros.

Këto deklarata 84 vjeçari i ka bërë gjatë Forumit Ekonomik Botëror të organizuar në Davos, duke shtuar se Rusia po përdor Ukrainën për tu bërë konkurrent strategjik i Bashkimit Europian. Ai ka paralajmëruar politikanët në Europë se duhet ti marrin me më shumë seriozitet kërcënimet që vijnë nga Ukraina, pasi sipas tij e ardhmja e BE-së varet pikërisht nga ky konflikt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img