Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

George Soros paralajmëron nga Sri Lanka: Do përsëritet kriza e 2008-ës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi George Soros ka paralajmëruar për një krizë të afërt të tregjeve financiare, ndërsa investitorët në mbarë botën u prekën nga trazirat në tregëtinë kineze për të dytën herë këtë javë.

Financieri Soros ka thënë nga Sri Lanka, ku është i ftuar edhe kyrebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, se kriza globale e 2008-ës do të përsëritet sërish. Duke folur në Forumin Ekonomik të Sri Lankës, ai tha se Kina po përpiqet të gjejë rrugë të reja të zhvillimit dhe zhvlerësimi i monedhës së saj transferon probleme në pjesën tjetër të botës.

Më shumë


spot_img
spot_img