Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Gentiana Sula takon presidentin e Gjermanisë: Biseduam për një demokraci më të fortë dhe për integrim më të sigurt në BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, Gentiana Sula, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me presidentin e Gjermanisë, Frank Walter-Steinmeier.

Ka qenë vetë Sula ajo e cila përmes një postimi në “Facebook”, ka bërë me dije se gjatë takimit me presidentin biseduan në lidhje me integrimin e sigurt të Shqipërisë drejt BE si dhe për një demokraci më të fortë.

“Pas bisedës mbi të shkuarën komuniste të Shqipërisë, me Presidentin e Gjermanisë Z.Frank Walter Steinmeier. Për një demokraci më të fortë dhe integrim më të sigurt në BE”, shkruan ajo.

Ndërkohë, kujtojmë se anëtarët e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit më herët kanë shkuar në Berlin për të marrë eksperiencë në zbulimin e spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit.

Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter-Steinmeier, ditën e sotme vizitoi Tiranën ku zhvilloi një sërë takimesh me figura të njohura politike të vendit tonë.

Fillimisht ai u ndaj në Kuvendin e Shqipërisë ku dhe mbajti fjalën e tij, gjithashtu më pas zhvilloi dhe një takim me kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE: “Të gjitha vizatimet e tua”, presidenti gjerman takohet me Ramën, i bien në sy menjëherë pikturat në Kryeministri

Më shumë


spot_img

spot_img