Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Genti i Djemve të Detit, përcillet në banesën e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, u përcoll për në banesën e fundit Gent Demaliaj,  vokalisti i grupit “Djemtë e Detit”. Homazhet u zhvilluan në hollin e RTSH-së, ku miqtë dhe të afërmit e këngëtarit  rrokier, i bënë nderimët e fundit. Gjatë homazheve, në sfond u vunë këngët e kënduara prej tij.

Artistët dhe kolegët e të ndjerit shprehën ngushëllimet e tyre për Gentin e Djemve të Dedit.

Aurela Gaçe : “Mos qaj, mos qaj për vdekjen o njeri… Genti i Djemve të detit. Kështu të thërrisnin. I paharruar qofsh për familjen, miqtë e gjithë fansat e tu. Luftove gjatë mes sëmundjes por tani shpirti yt prehet në paqe .”

Sidrit Bejleri:”Doli skena e kësaj jete një mik i mirë. Lamtumirë Gent! Zoti të mëshiroftë!

Arian Sukniqi: “Po nisem të shkoj në homazhet e vëllait tonë Gent.. Besoni gjunjët më janë prerë,  fryma po më ndalet nuk di, trishtim të madh po përjetoj. Vëlla po vi të jap duartrokitjet e fundit këtë rradhë , ashtu si dikur, kur ti shpertheje plot pasion . Unë sot s’do qaj se ashtu na porosite ti dikur me këngën tënde ,që jeta jetohet plot pasion. Qoftë i lehtë dheu…”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img