Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Gent Ibrahimi takon zyrtarin dhe ambasadorin e ri gjerman: Tetori do ta gjejë vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i KLP-së Gent Ibrahimi ka takuar ditën e sotme Christjan Lange, sekretar Shteti në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit, si dhe deputet në Bundestag.

Fokusi i këtij takimi mësiohet të jetë Refoma në Drejtësi, ndërsa i pranishëm ishte edhe ambasadori i ri të Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf.

Ibrahimi tha se për 9 muaj KLP ka menaxhuar mjaft procese sfiduese, duke filluar nga ngritja e SPAK deri te zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm, ndërsa theksoi se këto dy procese do të kenë përfunduar deri në tetor.

“Në javët në vijim, KLP duhet të marr një vendim për sa i përket numrin e prokurorëve me të cilët mund të ngrihet SPAK. Besoj se Tetori do të gjej vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm “, tha kreu i KLP.

Më shumë
spot_img
spot_img