Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Gent Ibrahimi takon drejtuesin e ri të KLSH dhe i uron suksese: Ka nevojë për rritje të cilësisë së kallëzimeve penale

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4629f33cf00080d53aea63693b1a08ae

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka takuar sot drejtuesin e ri të KLSH, Arben Shehun.

Pasi i uroi suksese në detyrën e re, Ibrahimi nënvizoi nevojën për një rritje të cilësisë së kallëzimeve penale nga ana e Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe rritjen e përgjegjshmërisë së prokurorëve në hetimin e tyre.

Në këtë takim ai ka qenë i shoqëruar nga anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Vatë Staka.

“Gjatë paradites së sotme, z. Gent Ibrahimi i shoqëruar nga anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, z. Vatë Staka ka zhvilluar një takim prezantues me Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, z. Arben Shehu në zyrën e këtij të fundit.

Pasi i uroj suksese në detyrën e re, zoti Ibrahimi nënvizoi nevojën për një rritje të cilësisë së kallëzimeve penale nga ana e Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe rritjen e përgjegjshmërisë së prokurorëve në hetimin e tyre dhe siguroi zotin Shehu për bashkëpunim institucional në kuadër të sfidave që ka zbatimi i reformës në drejtësi”, thotë KLP në njoftim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img