Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Gënjeshtra”, Meta i përgjigjet Bardhit: Ju çdo gjë prisni nga Presidenti! GJK nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për zgjedhjet vendore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të bëra nga sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili tha se dekretimi i zgjedhjeve të 6 marsit ka qenë për të dëmtuar PD-në.

Sipas tij deklaratat e bëra nga Bardhi janë “gënjështra”, duke risjellë dhe njëherë në vëmendje protestën e 8 qershorit, atëhere kur Lulzim Basha i kërkoi atij anulimin e kësaj proteste.

“Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për ccështjen e zgjedhjeve vendore. Është një gënjeshtër interpretimi i z.Bardhi që sipas vendimit duhet ta vinte Presidenti në lëvizje Gjykaten. Këta të gjitha i donin nga Presidenti dhe anulimin e protestës së 8 qershorit e kërkuan nga Presidenti. Gjykata nuk i ka legjitimuar zgjedhjet, por nuk i ka dhënë një zgjidhje sepse e vetmja gjë që është shprehur është thënë se nuk duhej të bëhej padia nga Shoqata e Bashkive”, tha Meta në “Quo Vadis”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img