Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Gent Sejko uron Yuri Kim për Pavarësinë e SHBA: Do ju jemi gjithmonë mirënjohës për mbështetjen

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, i ka përcjellë një mesazh ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim për Ditën e Pavarësisë së Amerikës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se Shqipëria do jetë gjithmonë mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë Shqipërisë dhe institucioneve të saj.

“Me rastin e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Guvernatori Sejko i përcjell Ambasadores Yuri Kim urimet më të përzemërta dhe miqësore!

Ne jemi dhe do të jemi gjithmonë mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme që SHBA i kanë dhënë Shqipërisë dhe institucioneve të saj për zhvillimin e mëtejshëm politiko-ekonomik dhe forcimin e demokracisë në vend”, shkruan Sejko.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img