Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Genc Gjokutaj me post të rëndësishëm te Partia e Lirisë, zgjidhen edhe 7 kryetarë komisionesh dhe 2 sekretarë (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Genco Gjokutaj, avokati i Ilir Metës në padinë ndaj Autoritetit të Dosjeve është emëruar kryetar i Komisionit të Sigurisë dhe Çështjeve të Brendshme në Partinë e Lirisë.

Gjokutaj është mes shtatë kryetarëve të Komisioneve në Partinë e Lirisë, si dhe dy sekretarëve të rinj të emëruar sot gjatë mbledhjes së kryesisë nën drejtimin e kryetarit Ilir Meta.

Lista e plotë:

Petraq Milo – Sekretar për Çështjet Ekonomike dhe Financave

Edmond Panariti – Sekretar për Bujqësinë dhe Ushqimin

Agim Nesho – Kryetar i Komisionit për Politikën e Jashtme

Erisa Xhixho – Kryetare e Komisionit për Integrimin Europian

Genc Gjokutaj – Kryetar i Komisionit për Sigurinë dhe Çështjet e Brendshme

Kejdi Mehmetaj – Kryetare e Komisionit për Arsimin

Silva Caka – Kryetare e Komisionit për Drejtësinë dhe Çështjet Zgjedhore

Roni Telegrafi – Kryetar i Komisionit për Ambientin dhe Turizmin

Aurela Agalliu – Kryetare e Komisionit për Çështjet Sociale dhe Familjen

Klodian Gradeci Kryetar i Komisionit te Energjetikes

Më shumë


spot_img
spot_img