Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Gazment Bardhi reagon pas Berishës: Saliu t’i japë fund përçarjes së demokratëve! Zhukri ishte gjyqtari i tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PD Gazment Bardhi, reagon pas deklaratës së ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili e quajti antiligjor vendimin e Gjykatës së Apelit. Shkalla e dytë e drejtësisë zgjodhi sot trupën gjykuese që do të vendosë fatin e Partisë Demokratike.

Bardhi thotë se Berisha duhet t’i japë fund hipokrizisë dhe të lejojë bashkimin e demokratëve. “Gjykata nuk mund të jetë e pavarur, kur Zhukri i Berishës vendos pro tij dhe është politike, kur gjykata nuk i nënshtrohet akuzave të tij”, shkruan deputeti i PD ndër të tjera.

albsig

spring

Shënimi i plotë i Gazment Bardhit:

Sali Berisha duhet t’i japë fund hipokrizisë me demokratët dhe përçarjes së tyre. Standardi i dyfishtë me gjykatat dëmton besimin e demokratëve në ringritjen e PD.

Gjykata nuk mund të jetë e pavarur, kur Zhukri i Berishës vendos pro tij dhe është politike, kur gjykata nuk i nënshtrohet akuzave të tij. Vendimi i gjykatës për çështjen e PD, cilido qoftë ai, duhet t’i hapë rrugën bashkimit të vërtetë të demokratëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img