Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Gazment Bardhi me studentët në Elbasan: Të rinjtë kanë në dorë ndryshimin, ne do të ofrojmë mijëra stazhe me pagesë

spot_img

Lajme të ngjashëm

b1833c8d090691e9383b0cf1f6c527cf

Drejtuesi politik për qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, u takua sot me studentë të degëve të ndryshme, të cilët duan ndryshimin e qeverisjes së vendit dhe përfaqësimin nga një qeveri e përgjegjshme.

Gjatë bashkëbisedimit, studentët ngritën shqetësime të përbashkëta për vështirësinë e shkollimit me tarifat e larta, mungesë për punësim apo projektim të së ardhmes.

Gazment Bardhi u shpjegoi të rinjve se PD ka bërë plan konkret për uljen e tarifave, mbulimin e shpenzimeve me bursa për ata studentë që vijnë nga familje në nevojë.

“Ne do të ofrojmë mijëra stazhe me pagesë çdo vit, që janë paradhoma e sigurtë drejt punësimit. Do të investojmë në teknologji e laboratore e do të stimulojmë sipërmarrjet e reja. Elbasani nuk ka të neserme nëse studentët mbijetojnë çdo ditë, drobiten dhe humbin shpresën. Ne do t’i shohim si potencialin më të madh për zhvillim, për daljen nga qendrimi vendnumëro. Ju keni në dorë të ardhmen tuaj në 24 Prill dhe të ardhmen e Shqipërisë duke votuar ndryshimin”, tha Gazment Bardhi.

Më shumë

spot_img