Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Gazment Bardhi lëshon “BOMBËN”: Monika Kryemadhi u thoshte të gjithëve se do të ishte MINISTRE E BRENDSHME

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Barhdi, ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Kjo Javë”, ku ëhstë shprehur se kryetarja e LSI-së, Monik aKruyemadhi, u tyhoshte të gjithëve para zgjedhjeve të 25 Prillit se ajo do të ishte Ministre e Brendshme në qeverinë e re.

Kjo deklaratë e tij erdhi si një përgjigje ndaj Kryemadhit, e cila pak ditë më parë deklaroi se Bardhi u dilte garant bandave të Elbasanit duke thënë se do të ishte ministër i Brendshëm. Gjithashtu ai mohoi të ketë folur me ambasadoren e SHBA në emër të LSI-së.

“Unë s’kam folur kurrë për LSI-në sepse nuk ka hyrë në fokus të ndonjë bisede. Nuk kam qenë asnjëherë në zyrën e ambasadores amerikane. Nuk kam thënë kurrë dhe nuk ka qenë në objektivat e mia që unë do të jem Ministër i Brendshëm. Sipas LSI-së, ministrja e Brendshme do të ishte një grua. Zonja Kryemadhi kishte informuar këdo që ajo do të ishte ministre e Brendshme.

Nuk ngatërrohet Gazment Bardhi me banda, të tjerë janë ata që ngatërrohen. Unë e kam informuar zonjën Kryemadhi për situatën për shkak se edhe ajo ishte drejtuese politike në Elbasan. Ajo ka ardhur vetëm gjysmë dite në Elbasan gjatë fushatës zgjedhore”, tha Bardhi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img