Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazment Bardhi i publikon VIDEON e përgjimeve Ramës: Si i kërcënonte mësuesit për vendin e punës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ce00cd8ce3621e019078c4b1e4a317e

Drejtuesi i qarkut të Elbasanit për PD-në, Gazment Bardhi ka deklaruar se mashtrimeve të kryeministrit Edi Rama u ka ardhur fundi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai bën përgjegjës Ramën për degradimin e vendit.

Gjithashtu në Ditën e Mësuesit, Bardhi thotë se Rama ka bërë krim me arsimin dhe për këtë sipas tij, faturën do ta paguajë me 25 prill.

Postimi i plotë:

Mashtrimeve të Edi Ramës u ka dalë boja. Imazhet e videos do ta ndjekin deri në 25 prill për të kujtuar se ai është përgjegjësi kryesor për dështimin. Në 8 vjet, ai degradoi arsimin dhe nëpërkëmbi mësuesit. Propaganda e tij nuk e mbulon dot dështimin 8 vjeçar.

U tall me mësuesit, nuk u rriti pagat siç premtoi, i kërcënoi me vendin e punës dhe bukën e gojës së fëmijëve. Shumë prej tyre i hodhi në rrugë, ndërsa gati 200 mijë nxënës i largoi nga sistemi arsimor shqiptar. Praktikisht, Edi Rama ka bërë krim me arsimin dhe për këtë do ta paguajë faturën në 25 Prill!

Njerëzit nuk kanë për të harruar 8 vjet shkelje me këmbë. As mësuesit dhe nxënësit nuk kanë për të harruar. Më 25 Prill. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img