Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

Gazment Bardhi i përgjigjet kërkesës së Dumanit, i dërgon SPAK aktakuzën amerikane për çështjen “McGonigal”

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Gazment Bardhi i është përgjigjur menjëherë kërkesës së kreut të SPAK Altin Dumani, për t’i vënë në dispozicion aktakuzën amerikane për çështjen “McGonigal”.

Prokuroria e Posaçme ka nisur verifikimin e çështjes, pas kallëzimit të bërë nga Bardhi. Ky i fundit kërkonte të hetoheshin lidhjet e kryeministrit Edi Rama me ish-drejtorin e FBI për Nju Jorkun. Sipas Bardhit, Rama ka paguar McGonigal amerikan për të sajuar lobimin e PD me para ruse.

Shkresa e Altin Dumanit per Bardhin

Kallëzimi i Gazmend Bardhit është bërë në SPAK më 24 janar, ndërkohë që këtë të martë, kreu i këtij institucioni Altin Dumani i ka përcjellë një kërkesë deputetit demokrat duke i kërkuar që të plotësojë dosjen dhe të dorëzojë dokumentet që ai pretendon se ka.

Në shkresën e firmosur nga Dumani kërkohet të dërgohet akt-padia e Zyrës së Prokurorit të Distriktit të Kolumbias. Kësaj kërkese i është përgjigjur menjëherë deputeti demokrat, i cili siç shihet dhe në foton e mëposhtme, i ka përcjell dokumentin e kërkuar.

Pergjigja e Gazment Bardhit per Dumanin

Më shumë