Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazment Bardhi: Berisha do kandidojë ku të dojë vetë! Me Mediun dhe Idrizin do kemi marrëveshje, Basha kryeson listën e Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83a9c2bbecb29c48ca5d98632e3f3909

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka zbuluar se kryedemokrati Lulzim Basha do të kanidojë në Tiranë.

I pyetur se ku do të kandidojë ish-kryeministri Sali Berisha, Bardhi u shpreh se ai do ta zgjedhë vetë qarkun do të kandidojë.

Drejtimin politik nuk mund t’ua besojmë emrave që vijnë nga shoqëria civile. Sigurisht që do të ketë emra politikë. Zoti Berisha do të kandidojë ku të dojë vetë. Ndërsa zoti Basha me shumë gjasa do të drejtojë listën e Qarkut të Tiranës“, tha Bardhi në RTSH.

Për sa i përket marrëveshjeve me PR dhe PDIU, Bardhi u shpreh se PD është duke u marrë me detajet finale dhe kjo marrëveshje do të bëhet publike në ditët në vijim.

“Ne kemi rënë dakord të dalim në zgjedhje në koalicion si parti të opozitës së bashkuar. Në disa qarqe mund të dalim me listë të përbashkët pasi u konsultuam me teknikët tanë me qëllim që asnjë votë opozitare të mos shkojë dëm dhe sugjerimi i tyre ishte ky”, tha Bardhi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img