Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Gazment Bardhi bën deklaratën e fortë: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, pais u shpreh se organet ligjzbatuese shqiptare kanë të dhëna për politikanë të lidhur me krimin e organizuar dhe nuk veprojnë.

Ai u shpreh se kjo ndodh për shkak se të dyja palët shkëmbejnë ndere me njëra-tjetrën.

Diskutimi në studio

Bardhi: Organet ligjzbatuese shqiptare disponojnë të dhëna të plota për politikanë që kapen në përgjime, telefonata me eksponente të rrezikshëm të krimit të organizuar.

Fevziu: Pse nuk veprojnë? Është skandal. Drejtësia ka të dhëna për politikanë në lidhje me krimin e  organizuar?

Bardhi: Politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminelë. Nuk dënohen. Kjo mburojë politike bëhet për shkak të shkëmbimit të favoreve. Kriminelët pasurohen duke shkelur ligjin, politikanët ndihmohen nga kriminielët për të fituar zgjedhjet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img