Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Gazetat franceze sytë nga ‘Air Albania’, me superlativa për stadiumin, reagon Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetat franceze “Le Parisien”, “L’Equiqe” dhe “Ouest France” i kanë kushtuar artikuj stadiumit “Air Albania”, në të cilin do të luajë sonte Shqipëria dhe Franca.

Tre mediat e mëdha franceze kanë trajtuar me superlativa stadiumin e ri, ndërsa për këtë ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

Rama ka publikuar disa citime të gazetave, ku thuhet se arena e re kombëtare përmbush standartet e duhura.

“Ja si e shohin gazetat e mëdha franceze arenën e re kombëtare “AIR ALBANIA STADIUM”

le Parisien:

Një tapet bari i shkëlqyer në një stadium tërësisht të mbyllur. Dhomat e zhveshjes të denja për standardet e stadiumeve më të bukur të Europës…

L’Equipe:

Air Albania Stadium shkëlqen me veshjen e vet kuqezi. Me të 22 mijë vendet e tij, stadiumi është shëmbëlltyra e krenarisë së një vendi që pret kampionët e botës…

Ouest France:

Stadium flakërues me fasadën kuqezi të ngjyrave të Shqipërisë, vizatuar me motive të traditës të inspiruara nga folklori shqiptar…”, shkruan Rama në Facebook.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img