Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Gazetarja zë ngushtë Ilir Metën: Më kë ishit në Gjirin e Lalzit? A ishin subjekte të OFL-së?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta është pyetur në konferencën e sotme për foton e tij në Gjirin e Lalzit, ku mediat pretendonin se ai është takuar me subjekte të OFL-së dhe persona të shpallur në kërkim.

Një prej gazetarëve të pranishme në konferencë, e ka zënë ngushtë Presidentin duke e pyetur drejtpërdrejt se me kë ishte takuar në Lalëz, pasi sipas mediave, personi që e shoqëronte është me rrezikshmëri të lartë shoqërore në Durrës.

“Ai që ta ka thënë ty këtë, të vij këtu te unë tani. Unë e përdor kapuçin sepse bëj çik sauna. Dhe në Gjirin e Lalzit fryn çik erë. Të vijë kryeministri këtu. Këta janë personat në kërkim”, tha Meta duke i ikur pyetjes. Mirëpo, gazetarja insistoi përsëri. “Me kë u takuat” e pyeti ajo përsëri.

“Unë takohem me të gjithë Shqipërinë. Zero. Zero. Zero. OFL-ja do fillojë punën me një ritëm të paparë në 26 prill. Asnjë ligj i Reformës në Drjetësi nuk do të preket. Çdo gjë do të bëhet siç do Edi Rama”, u përgjigj ai duke mohuar që personat me të cilët ai ishte, të jenë subjekt i OFL-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img