Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Gazetarja “zë ngushtë” deputetin e PS: Politikanët vizitojnë kriminelët në burg në kohë fushate

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë emisionit të sotëm “studio e hapur” në news 24, gazetarja e Klodiana Lala, ka lëshuar disa deklarata dhe akuza të forta, ku përballë ka pasur deputetin e PS, Xhemal Qefalia.

Lala iu referua kohës kur deputeti Qefalia ishte drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve, duke thënë se disa politikanë kanë vizituar kriminelët në burgje gjatë kohës së fushatës.

Sipas gazetares Lala krimi ka pasur dhe vazhdon të ketë lidhje të forta me politikën.

“Keni qenë drejtues burgu dhe e dini se si politikanët kanë ardhur në dyert e burgjeve dhe takonin kriminelët, bënin edhe fushatë. Na thuaj emrin e një peshkaqeni të madh të arrestuar zoti Qefalia”. 

Ndërsa deputeti Qefalia iu kundërpërgjigj duke thënë se Policia bën detyrën e saj që i kap kriminelët, pastaj pjesa tjetër i takon një strukturave të tjera shtetërore të pavarura.

“Ne jemi transparent. Fakti që kemi uljen më të madhe historike të vrasjeve tregon prirje rendimentale dhe punë të policisë. Elementi kriminal zbulohet nga policia e më tej është pjesë e një sistemi tjetër të pavarur. Policia tani është trajtuar mirë, e veshur mire”, tha Qefalia.

Ndërkohë gazetarja Klodiana Lala shkoi me tej me akuzat, duke thënë se Policia është e përfshirë në trafikimin e lëndëve narkotike.

“Policia është e përfshirë në trafik kanabisi, pse nuk arrestoi Klement Balilin? Pse nuk u reagua për rastin Balili?”, tha gazetarja Lala.

Më shumë
spot_img
spot_img