Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Gazetarja ukrainase prej më shumë se një muaji në Kosovë, tregon këngëtaren e saj të preferuar: Më pëlqen kur këndon shqip

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja ukrainase, Daria Meshcheriakova prej afro një muaji po qëndron në Kosovë. 

Ajo ka një intervistë për mediet kosovare, ku ka folur më shumë për jetesën në Kosovë, artin e kulturën, si dhe për atë se çfarë nuk pëlqen atje.

albsig

Meshcheriakova thotë se kjo nuk është hera e parë që vjen në Kosovë, por që nuk pëlqen situatën me mbeturinat në rrugë. Ndër të tjera ajo shprehet se i pëlqen shumë muzika kosovare dhe në veçanti këngëtarja Era Istrefi.

“Kam dëgjuar muzikë kosovare që nga vitit 2011. Njoh shumë artistë nga Kosova dhe këngët e tyre i kam në ‘playlist’-ën time. Këngëtarja ime e preferuar është Era Istrefi. Më pëlqen më së shumti kur ajo këndon shqip. Mund ta mësoj gjuhën më mirë në këtë formë”, u shpreh Meshcheriakova.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img