Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Gazetarja “tremb” kandidatët e rinj të PS-së: Tani të gjithë të duan, por do e shikosh në 300 ditët e para; Ndërhyn Rama: Po ti ku e di çfarë do t’u ndodhë këtyre?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion”, së bashku me 3 kandidatët e rinj për deputetë të Partisë Socialiste, Bora Muzhaqin, Lavdrim Krashin dhe Edona Bilalin.

Gjatë bisedës në emision, gazetarja Mirela Milori “paralajmëroi” kandidaten Bora Muzhaqi për atë që e priste në 300 ditët e para, duke i thënë se asgjë nuk do të jetë e njëjtë me atë që është tani, ku të gjithë e duan.

Por menjëherë ka ndërhyrë kryeministri Rama, i cili e ka pyetur gazetaren se ku e dinte se çfarë do t’u ndodhte kandidatëve të rinj.

Milori: Bora ngaqë vjen nga Londra, vjen nga një mentalitet tjetër. Tani të gjithë të duan, por do ta shikosh në 300 ditët e para.

Rama: Ku i di kjo 300 ditët? Ku i di ti ça i bëjmë 300 ditët e para?

Milori: Pse nuk i dinë ato? A do t’i kesh deputete? Po nuk e ditën ato çfarë do t’u ndodh 300 ditët e para…

Rama: Jo, ku e di ti se çfarë do i ndodhë këtyre?

Milori: Po unë kam 23 vite që jap lajmë, që kur ke qenë ti ministër Kulture.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img