Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazetarja tregon sa paguhet një VRASËS ME PAGESË në Shqipëri: Fillojnë nga 5 mijë euro, por kur janë bosë të krimit shkon deri në…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7f9ff86e1103630e7436dea0b142d89b scaled

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar se sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri.

Ajo tha në emisionin “Opinion”se pagesa varion nga 5 mijë euro për atentatet paralajmëruese, por mund të shkojë në 1 milionë euro kur bëhet fjalë për bosët e krimit.

Për atentatin ndaj Behar Sofisë në Tiranë, ajo tha se janë bërë plane për t’u shpenzuar 200-250 mijë euro, por autorët nuk e kanë marrë pagesën.

“Fillojnë nga 5 mijë euro kur bëhen atentat thjeshtë për të paralajmëruar dhe deri në shuma që shkojnë deri në 1 milionë euro kur janë bosë të krimit. Rasti i Behar Sofisë, vetë tek katërshja e arrestuar ka shkuar 200-250 mijë euro dhe ai nuk mori as paratë”, tha Lala.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img