Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Gazetarja surprizon kryeministrin maqedonas, i dhuron mollën e kuqe në shenjë falenderimi (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gazetare nga Bullgaria, në fund të konferencës së përbashkët të kryeministrit Kirill Petkov dhe atij maqedonas, Dimitar Kovaçevski, i ka dhuruar mollë të kuqe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut.

Teksa i uroi suksese për detyrën e re, gazetarja i dhuroi Kovaçevskit mollën e kuqe në shenjë falenderimi dhe në ruajtjen e unitetit të përbashkët mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut.

olls

“Zoti Kovaçevski, më lejoni t’iu dëshiroj shëndet, mollë e kuqe bullgare, në shenjë të falënderimit se ju të dy do ta ruani unitetin në mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut”, tha gazetarja.

 Ndërsa kryeministri bullgar Kirill Petkov buzëqeshi dhe tha “molla jonë e bukur”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img