Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Gazetarja “sulmoi” RTSH Agro, shpërthen Braçe: Shoqja KAZETARE, ka edhe bujq në këtë vend! Po të blesh çdo gjë që ha nga Italia, as që e ke idenë se çfarë prodhohet në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”po flitet për tenderin abuziv të RTSH Agro, ku moderatorja Eni Vasili ngriti pyetjen nëse vërtet shqiptarëve i nevojitet një television i tillë, programacioni i të cilit nuk është shumë i pasur.

Por pas deklaratës së gazetares ka reaguar ish-zv.kryeministri Erion Braçe, i cili shprehet se askush nuk ka detyrimin që një TV public të bëjë një kanal që ta shohë vetëm ajo, teksa i thotë gazetares se në këtë vend ka edhe bujq .

Ai i thotë gazetares se as që e ka idenë se çfarë prodhohet në Shqipëri, pasi sipas tij, Vaisli çdo gjë që ha e blen të importuar nga Italia.

“Shoqja kazetare, nuk ka kush detyrim qe ne Tv publik te bej nje kanal qe ta shohesh ti; Ka njerez qe nuk rrojne ne gote luksi, por ne fusha, punojne aty, prodhojne aty! E di, jane ndryshe nga Peshtyhen, po ja qe ka dhe bujq ne kete vend!

Shoqja kazetare, po te blesh cdo gje qe ha ne Conad, pra nga Italia, as e ke idene se cfare prodhohet ketu, ne Shqiperi, ne fshat, si ushqim natyrisht!

Shoqja kazetare, a duhen paguar 250 mije leke ne vit per nje kanal me kuklla ku nuk ka asnje kukull shqiptare, por vec kuklla te bera jashte? Per ate kanalin e bujqesise, paguhet 1200 leke ne vit”, shkruan Braçe në 3 reagimet e tij në Twitter.

Screenshot 8 15
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img