Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gazetarja shqiptare "magjepset" nga pushimet ne Greqi: Uji falas, shezlonge falas, ç'të them...

Shkruar nga Newsbomb
Gazetarja shqiptare "magjepset" nga pushimet ne Greqi: Uji falas,

Teksa në vendin tonën  janë hapur debatet rreth rritjes së çmimeve, kryesisht në vendet bregdetare, gazetarja shqiptare Erjona Rusi ndan eksperiencën e saj nga pushimet në Greqi, duke sjellë një tjetër “panoramë” të turizmit.

Ajo thotë se uji dhe shezlonget janë falas në vendin ku ajo po pushon, ndërsa shtron pyetjen se përse nuk ndodh e njëjta gjë edhe në Shqipëri?

 “1 kapuçino + 2 lëng portokalli = 17,50 euro

(Rreth 20 mijë lekë)

3 ujë falas

Shezllonet falas

Shërbimi s’kam ç‘tju them, të papërtuar në çdo moment, të buzëqeshur dhe me humor.

E madje na qerasën më vonë edhe me një sallatë frutash të bollshme.

E për ironi thuajse të gjithë punonjësit ishin shqiptarë, vetëm pronari grek.

Tani më thoni pse kjo nuk ndodh tek ne?”, shkruan ajo.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese