Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Gazetarja plas “bombën”: Policia është e lidhur me masakrën e Lushnjes, janë shkatërruar provat në vendngjarje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në emisionin “Byro Politike” në Abc news, mbrëmjen e sotme diskutohet për çështjen e bandave në qytetin e Lushnjes.

E ftuar në këtë emision ishte edhe gazetarja gazetarja Klodiana Lala, ku ka aluduar se Polica ka lidhje me këtë ngjarje duke prishur disa herë provat në vendngjarje.

Ndërkohë ajo tha se është ende e paqartë  se cili ka qenë shkaku i kësaj përplasje, për trafikun e dogës, apo ka lidhje me bandën e Aldo Bares, ku qytetarët edhe sot e kësaj dite kur i përmendet emri tmerrohen.

Më tej gazetarja Lale tha se në burgun e Peqinit janë rritur masat e sigurisë për Aldo Bare, i cili vuan aty burgim të përjetshëm.

“Unë mendoj se ka dhe një dorë të tretë.  Xhulio Shkurti është i afërmi i Afrim dhe Genci Hoxhës dhe ka djalë dajë Jurgen Hoxhën, i cili u vra të mërkurën. Ajo çfarë shikoj është mosfunksionim i sistemit. Laert Haxhiu i cili është shpallur në kërkim është lënë i lirë nga Gjykata. Një njeri i tillë si ka mundësi që lëviz i lirë? Ky grup kriminal ka disa lidhje me Policinë e Shtetit. Mendoj se janë shkatërruar një sërë provash që më pas i është dhënë liri. Janë shkatërruar prova nga vendi i ngjarjes. Aldo Bare është nën masa të larta sigurie. Janë shtuar masat e sigurisë në burgun e Peqinit për Aldo Baren. Për mendimin tim ka qenë një vrasje e paramenduar për ti vrarë në grup”, tha Klodiana Lala.

Më shumë
spot_img
spot_img