Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Gazetarja kërkon informacion pse po thahet Liqeni Artificial në Tiranë, ja përgjigja që i jepet nga Bashkia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Blerina Gjoka ka shprehur shetësimin e saj në lidhje me Liqenin artificial në Tiranë, i cili ka filluar të thahet.

Për shqetësimin e saj gazetarja i është drejtuar Agjencisë së Parqeve dhe Rekracionit, Bashkia Tiranë, ku ka pyetur se përse liqeni ka filluar të thahet.

Bashkia i ka thyer përgjigje se pellgu ujor i liqenit administrohet nga UKT dhe se nuk është përgjegëjsi e tyre.

“Liqeni po thahet dhe përgjegjësi qenka UKT, kështu thotë Bashkia Tiranë, ndërsa tek nr i gjelbër i UKT nuk përgjigjet askush,” shkruan gazetarja në postimin e saj, teksa ndan edhe bisedën që ka bërë me Agjensinë e Parqeve dhe Rekracionit.

180496651 329062368652516 4203144350611420029 n

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img