Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Gazetarja e kronikës: Ministri Çuçi të shkarkonte drejtorin e Policisë, Ardi Veliu ka dështuar kundër kriminalitetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Klodiana Lala thotë se shkaktar i ngjarjes që ndodhi dje në Velipojë, me bilanc 4 të vdekur dhe 2 të plagosur rëndë, ka qenë shteti. Sipas saj, tashmë qytetarët kanë nisur t’i zgjidhin vetë problematikat me armë, sepse shteti nuk ua zgjidhi.

“Si ka mundësi që në një vend si Shkodra, ku janë përdorur të paktën 4 armë, si ka kurajo drejtori i Policisë së Shkodrës, drejtori i Përgjithshëm i Policisë që mbajnë kapelen dhe uniformën”, tha Lala në emisionin “Pikat mbi i”.

Lexo edhe: Ministri Çuçi drejton gishtin nga gjyqtarët: Çojnë në shtëpi personat që ne kapim me armë! Paralajmëron furtunë në Polici: Ndryshime në Drejtori dhe Komisariate

Specifikisht për ngjarjen e Velipojës, gazetarja tha se vrasja ishte një rast i paralajmëruar.

“Është një rast i paralajmëruar. Këtu po vriten njerëz të pafajshëm. Kjo shtë përgjegjësi direkte e Policisë së Shtetit. Pas ngjarjeve në Elbasan e Vlorë, Policia nxori në rrugë RENEAN, repartin më elitar. Kapën ca çunakë dhe i mbështetën pas murit. Ministri i Brendshëm ka në dorë të reformojë të gjithë Policinë e Shtetit”, shtoi Klodiana Lala.

Më shumë

spot_img
spot_img