Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
52 %
0.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Gazetarja 1 orë në radhë për t’i marrë autograf Saimir Pirgut edhe pse e njihte që të vogël. Shpjegon pse e bëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja shqiptare qëndroi 1 orë në radhë për t’i marrë një autograf tenorit Saimir Pirgut, kur ai dha koncertin në Tiranë. Alma Mile, gazetare e Kulturës edhe pse e njihte që të vogël ka preferuar të presë e të mos përdorë njohjen si justifikim për t’ia rrëmbyer shpejt e shpejt dedikimin dhe firmën.

Ajo e shpjegon thjesht pse e bëri këtë gjë:

Me mikun tim Saimir Pirgu, te cilin e njoh prej 12 vjetesh, por qe te shtunen pas koncertit prita ne radhe nje ore, per t’i marre nje autograf, jo sepse nuk mund t’ia merrja ne nje moment tjeter, por ne respekt te talentit, punes dhe kurajos per te arritur majat, por dhe modestise se tij per t’u pasur zili.

Pastaj….une thashe ta mbaja edhe per nje koncert tjeter‘’, shkruan Mile, teksa sigurisht që Pirgu e lejon për një foto jo të zakonshme mes një fansi e një artisti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img