Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Gazetari zbulon kush do jetë Kryeprokurori i ri, deputeti i PS: Ka probablilitet 1 nga 7

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa diskutimet se kush do të jetë prokurori i ri i përkohshëm i vendit, gazetari Arjan Çani i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se burimet kanë deklaruar se do të jetë prokuroria e Shkodrës, Arta Marku. Edhe deputeti i PS-së, Alket Hyseni u shpreh se propabiliteti për të është i lartë.

Pjesë nga biseda:

Çani: Nga burimet që kemi pritet të jetë Arta Marku.

Hyseni: Probabiliteti për të qenë Arta Marku është i lartë sepse është një nga shtatë.

Çani: Shenjë e keqe shumë.

Kush është Arta Marku

Arta Marku, prokurore në rrethin e Shkodrës. Ajo është me moshë 41-vjeçe dhe është nga Puka. Marku ka përfunduar në vitin 1999 shkollën e lartë në Shkodër, ndërsa Magjistraturën në 2001. Ajo ka një eksperiencë prej 15 vitesh si zëvendësprokurore e këtij rrethi. Gjithashtu, Marku garon edhe për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Më shumë
spot_img
spot_img