Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazetari sulmon ashpër Dritan Lelin: Ti nuk e meritove Vlorën! Ke lënë në mëshirë të fatit institucionet e kulturës dhe artit në qytet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur vlonjat, Ergys Alushi, ka sulmuar ashpër kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli, pas një postimi të këtij të fundit në rrjetet sociale.

Në postimin e tij Leli u bën thirrje qytetarëve që të kujdesen për natyrën dhe të mos e ndotin, por gazetari i është kthyer ashpër kryebashkiakut, pasi i thotë të mos merret me natyrën, por me mjedisin shpirtëror të vlonjatëve, pasi institucionet e artit dhe kulturës janë lënë në mëshirë të fatit.

Alushi shprehet se ditën e aprë që Leli mori mandatin e kryebashkiakut, i ka thënë se Vlora nuk e meriton, ndërkohë që sot i thotë se Leli ishte ai që nuk e meritoi Vlorën.

“Lëre mjedisin natyror se nuk e rregullon dot ti, por shiko mjedisin shpirtëror të vlonjatëve, të cilin e ke lënë pas dore, duke lënë në mëshirë të fatit institucionet e artit dhe kulturës në qytet!

Këtë ta kam thënë që ditën e parë që hyre në atë zyrë.

Qysh ditën e parë të kam thënë që nuk të meriton Vlora! Sot, po të them se je ti që nuk e meritove Vlorën”, shkruan gazetari Ergys Alushi.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img