Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Gazetari shqiptar nga Maqedonia kritika mediave: Pse bombardojnë në pikun e sezonit turistik me kryetituj terrorizues?!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut Naser Pajaziti, përmes një komenti në rrjetet sociale kritikon mediat shqiptare për pasqyrimin e lajmeve të kronikës së zezë, që sipas tij krijojnë një imazh të keq për sezonin turistik në vend.

“Pjesa e madhe e mediave në Shqipëri në pikun e sezonit që në mëngjes të bombardojnë me kryetituj terrorizues “vritet”, “dhunohet”, “shpërthen bombola”…etj. Pse gjithë kjo hapësirë?!

Pse nuk kemi storje, reportazhe nga pikat turistike, plazhet apo vende interesante, ngjarje impresionuese të turistëve e shumëçka që krijon një frymë mahnitëse dhe tërheqëse për të shiju bukuritë e bregdetit.

Në Maqedoninë e Veriut në 24 orë ndodhin me dhjetëra ngjarje të kronikës së zezë, por ato përfundojnë në raportet policore, thuajse zero përqind trajtohen në media, përpos në ca portale dhe gazeta, edhe ate thuajse në pjesë të padukshme,” shkruan Pajaziti.

Më shumë

spot_img
spot_img