Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Gazetari shqiptar flet në telefon me Hashim Thaçin: Nder të dëgjoja zërin e Ismail Qemalit të dytë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari dhe veprimtari Ylber Durmishi, ka bërë të ditur se përmes telefonit ka biseduar me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish kryetarin e OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati.

Ai e cilësoi Thaçin si Ismail Qemali i dytë dhe u shpreh i lumtur për bisedën me të.

“Sonte mora një nga telefonatat më të mira të jetës time, përmes telefonit bisedova me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi ishte kënaqësi dhe nder i madh të dëgjoja zërin e Ismail Qemalit të dytë të shqiptarisë, gjithashtu e falëndëroj Kryetarin e Veteranëve Hysni Gucatin i cili ma dha këtë mundësi të bisedoja me Presidentin, këta janë heronjë të gjallë dhe vetë historia e Kosovës”, ka shkruar Durmishi në llogarinë e tij në Facebook.

Kujtojmë se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po mbahet në paraburgim në Hagë ku mbi të rëndojnë akuzat për krime lufte, arrestimit dhe ndalimit të paligjshëm ose arbitrar, trajtimit mizor, torturë dhe vrasje të paligjshme dhe krimit kundër njerëzimit të burgosjes, akteve të tjera çnjerëzore, torturës, vrasjes së paligjshme, zhdukjes me forcë të personave dhe përndjekjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img