Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Gazetari rrëfen varrimin e hidhur për Metin: Askush nuk foli nga gjithë ata mjeshtra të mëdhenj, të përcollën plot hipokrizi… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur nga Vlora, Ergys Alushi, ka kritikuar mosorganizimin e duhur në varrimin e Mjeshtrit të Madh të humorit, parodistit vlonjat Muhamet Likos.

Sipas gazetarit asnjë nga Mjeshtrat e Medhenj te Humorit që erdhën nga e gjithë Shqipëria, nuk foli askush dhe asnjë nuk hodhi dy gisht letër për Metin.

Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, gazetari i njohur u shpreh se Mjeshtrat e Humorit, kolegë te Muhamet Likos që erdhën për ta përcjellur në banesën e fundit, donin të flisnin për Metin, por nuk kishte një organizim.

Ndër të tjera gazetari Alushi theksoi se Muhamet Liko edhe pse ishte një ‘Qytetar Nderi i Vlorës’, si dhe një Mjeshtër i Madh i skenës, u varros si gjithë të tjerët, pa nderimet e duhura.

Statusi i plotë:

Sot, mediet e Vlorës nxitonin kush e kush të imtervistonte sa më shumë Politikane e Drejtues për vdekjen e Metit.

Shumica e tyre rrallë se kanë parë ndonje shfaqje të Metit nga fillimi deri në fund.

Ndërkohe që qytetarët e thjeshtë, ata që kanë blere gjithe kohes biletën për të parë Metin e shokët e tij e qendronin në diell për të percjelle Metin, nuk u pyeten asnjehere per dhimbjen që ndjenin për idhullin e tyre.

Sa pak vlonjatë ishin sot në percjelljen tende!

Mbase e kam une gabim, qé prisja me shume!

Ti nuk e meritoje.

Nuk  di kush e ka fajin (por, ti, jo e jo).

Askush nuk  mbajti nje fjalim zyrtar për fillimet dhe fundin në skenë të Metit.

Askush nuk i hodhi dy gisht radhë në letër per të treguar se kush ishte Met Liko, nga vinte dhe si e mbylli.

Nuk foli askush nga gjithe ata Mjeshtra të Medhenj të Humorit që erdhen nga e gjithe Shqiperia ( sa shume që ishin në raport me vlonjatët!).

Ata donin të flisnin, por nuk kishte nje organizim.

Meti u varros si një vdekje si gjithe të tjerat, paçka se ishte nje “Qytetar Nderi i Vlorës”

Ishte Mjeshter i Madh.

Ndoshta ka ardhur koha që varrezat e qytetit të kene një varreze enkas per Qytetarët e Nderit të Vlores dhe Mjeshtrat e Medhenj.

Gjithçka do të justifikohet me organizimin që kishin bere familjarët (mendoni dhimbjen e tyre dhe sa të kthjellët ishin për organizim!)

Të percollen o Met, plot dashuri e lot, hipokrizi e falsifitete, por ti nuk merzitesh se e dije dhe e prisje që kjo eshte shoqeria njerezore, qe ti e kishe provuar ne kurriz.

Koha do t’i gjykoje të gjitha.

Estrada të Rinjve ishte në krye sepse ti e le amanet në shfaqjen e tyre.

Mjeshtrat e Humorit shqiptar që ishin sot në mort,  bënë habi sesi ndryshe nga e gjithe Shqiperia në Vlore ishte krijuar me bekimin tend e të shokëve të tu Estrada e të Rinjve.

P.S. keto ishin opinione që i degjova të thuheshin pergjate ceremonise mortore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img