Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Gazetari nxjerr VIDEON: Maneci dhe Astrit Avdyli ndërmjetësojnë gjobën 500.000 euro në Shijak, me Mercedes të blinduar dhe grup zjarri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar mbrëmjen e sotme një video se si disa persona të njohur skeduar nga Policia dhe Prokuroria Shqiptare, po negociojnë për një gjobë prej 500 mijë Euro, në zonën e Shijakut.

Bëhet fjalë për Arben Mërkurin i njohur dhe me pseudonimin “Maneci”, i cili u vra në Maj 2022, dhe për Astrit Avdylin, i dalë në përgjimet e dosjes 339 për blerje votash në zgjedhje. Këta persona, shpjegoi Hoxha, në video bisedojnë me nënën e një personi të cilit i kishin vënë gjobë 500 mijë euro.

“Kjo është një ngjarje që ka ndodhur më 31 Maj të vitit 2018. Ky mjeti është i blinduar. Këtu në fund është një fuoristradë tjetër ku janë 4 persona të armatosur. Këta ndodhen në një bazë në rrethinat e Shijakut apo Sukthit në atë zonë dhe ky këtu është Maneci apo Arben Mërkuri që u ekzekutua në 18 Maj për të cilin vëllezërit Beqiraj kanë folur dhe ata thonë si ka ndodhur vrasja e këtij.

Ky është i njohur tek dosje 339, ky është Astrit Avdyli, njëri nga vëllezërit Avdylaj. Kjo është para se të bëheshin arrestimet e 339. Këtu pas kësaj derës është një grua e vjetër.

Ajo ka një djalë dhe djalit të saj i është vënë një gjobë 500 mijë Euro. Ai ka paguar 240 mijë Euro dhe nuk e ka blerë dot lirinë e vetë. Gjoba nuk i është vënë nga këta persona. Ata kanë hyrë ndërmjetës, kanë ardhur tek nëna e tij sepse ai vetë ka ikur ka ndjerë rrezikun se mund të vritet”, u shpreh gazetari në emisionin “Opinion”.

Më shumë
spot_img
spot_img